valizka (valizka) wrote,
valizka
valizka

Табор уходіт в нєбо...

Вітя, мій троюрідний брат, познайомився з дівчиною на ім’я Жанна.
- Чорнява, симпатична, фігурка нічого – описував він мені її. Правда, молдаванка. Це нічого, що молдаванка?
- Та нічого, - відповідала я, – молдавани теж люди. Я була в них на святі молодого вина і мені так сподобалося, що практично нічого не пам’ятаю…
Через 3 дні знайомства Жанна поставила питання ребром: мовляв або знайомство з її батьками, або нема чого слину ковтати, тому що в них з цим строго, до весілля ні-ні.
Тому на вихідні Вітя поїхав з Жанною до її батьків у Ізмаїл.
А звідти приходить мені перелякана смска: «Вони цигани, причому самі натуральні!!!».
- Нічого, – кажу – цигани теж люди. Якось ледве не винесли з нашої хати всі килими і колиску з дитиною на додачу. І взагалі, – кажу – в тебе повна голова забобонів і упереджень! Давай там, роздивляйся, мотай на вус і насолоджуйся циганським піснями.

Але недовго його крутило циганське життя...

Табором зветься 2-кімнатна квартира в Ізмаїлі. Там живуть Жанна, Стефан, Нана і Коля. Іноді ночує Вірджинія, Іра, Раджик і Лариса. В гості приходить Артем і Віола, Руслан і Рада. Всі вони один одному друг, товариш, брат, сестра і три гривні до «получки». На три дні наш Вітя теж став їм братом.

Він усіми порами і фібрами вбирав досвід Колі. Коля – це латиш, який 2 роки тому жив у Києві, але проміняв принади столичного життя на принади і чорні очі циганки Нани. Щоб відгуляти весілля, продав квартиру. Справедливості ради треба відмітити, що не всі гроші пішли на весілля – половину Коля віддав батькам Нани у якості викупу. І зажили вони удвох… Коля, під настрій і на свята, вилазить з квартири на якийсь підробіток. Або щоб поповнити запаси пива. Пиво не повинно закінчуватися ніколи. Тому що інакше доводиться вставати з дивану, відволікатися, створювати нікому не потрібну метушню… Нана, навпаки, дома буває рідко. Вона, закотивши рукави, відпрацьовує калим – вдень торгує на базарі, а вночі – у цілодобовому магазині.

А ось цитата з блогу однієї циганки про традиції циган:
Невестка встает раньше и ложится позже всех. Она выполняет все домашние функции под руководством свекрови. Цыганка никогда не перечит мужчине, не вступает в мужской разговор, пока к ней не обратятся. О верности цыганских женщин ходят легенды, они умеют уважать мужчин, ухаживать за ними, а главное – берегут честь семьи. Никогда вы не услышите, чтобы цыганка позорила мужа при посторонних или говорила о том, что он должен делать. Сама безмолвно пойдет и сделает. Сама заработает и никогда не упрекнет мужа, что он не принес денег.
Однако в большинстве своем цыганские мужчины чувствуют ответственность за семью, детей, родственников. Это в них воспитано с малолетства.
Иногда мужчины, конечно, позволяют себе полениться, полежать на диване перед телевизором. Обожают покрасоваться в обществе в шикарной одежде, пустить пыль в глаза: он большой человек, «баро ром»!


Ну а ще мені особисто сподобалося філософське ставлення циганських жінок до подружньої зради. Наприклад, Раждик, відомий ловелас, не втрачає нагоди прихвастнути своїми походеньками наліво. А його дружина Лариса гордо відрізає: «Зате я дружина, а вони всього лише б….». І немає чого перейматися – справа житейська. Перейматися можна починати, якщо на невірності підловлять саму жінку. Її за це чекає симпатична стрижка «налисо» і довічне вигнання з табору. Тому в гречку чоловіки скакають лише з "гаджі" - чужинками, не циганками.

В цілому такі розклади у циганських сім’ях справили на Віктора позитивне враження. Вітьок і сам не дурень попити пива і погуляти з піснями і гітарами. Але масштаби циганських понять про весілля і викуп нареченої не вкладалися навіть у його голові. Прийшов батько, старий циган, і сказав, що вони хочуть за дочку 15 тисяч у.о. Вітя розумів, що цього разу гуляти хочуть за його рахунок. Щось зелене і слизьке заворушилося в районі печінки. Це була Жаба. Вітя швиденько прикинув, що для сімейного щастя йому доведеться продати свою квартиру в Кіровоградській області і ще допозичити половину на калим.

Вроджена Жаба боролася із вродженими Лінощами. І Жаба перемогла, хоч і була в меншості. З нею взагалі важко проводити будь-які переговори.

Тому на третій вечір Вітя зібрав свої пожитки і безславно змився. Зараз у Віті новий номер мобілки. Шифрується від Жанни. Навіть не так від неї, як від її братів. Хоча боятися ніби нічого, тому що честь дівчини залишилася при ній. Каже, що перестраховується. І, здається, він знову з кимось познайомився. Піду подзвоню, дізнаюся, з ким. А ви тим часом згадайте, чи траплявся у вашому житті культурний шок. І напишіть в коментах, якщо не ліньки.

А якщо ліньки, то послухайте циганську задушевну пісню: РОМАЛЕ . Ну дуже гарна!
Даю лінк, бо не можу вставити відео, нажаль.

Ще знайшла цікаве відео про Циганське весілля
Tags: Ізмаїл, цигани
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 18 comments